Spławikowe Mistrzostwa Polski Weteranów W65+

W dniach 23-25 sierpnia ​​na zbiorniku Rosnowo odbyły się Spławikowe Mistrzostwa Polski Weteranów W65+, przygotowane przez Okręg PZW w Koszalinie . Wśród uczestników nie zabrakło wędkarzy z Okręgu PZW w Kaliszu – kol.Andrzeja Walczaka i kol.Ferdynanda Woźnego. Ich występ był nie tylko udany, ale przede wszystkim widoczny, jak i ich stabilna forma i pełne zaangażowanie, co przełożyło się na wspaniały końcowy wynik.

Pierwsza tura zwodów przyniosła już dobre wiadomości dla naszego okręgu. Kol.Ferdynand Woźny  zajął trzecie miejsce w swoim sektorze, prezentując wysokie umiejętności i taktyczną precyzję. Kol. Andrzej Walczak nie pozostał w tyle, zdobywając drugie miejsce w swoim sektorze, co potwierdza jego solidne przygotowanie.

Drugi dzień rywalizacji był również zacięty, a nasi reprezentanci ponownie pokazali klasę. Kol.Ferdynand Woźny, stabilna forma, drugie miejsce, natomiast kol.Andrzej Walczak dzielnie walczył, kończący zmagania na siódmej pozycji w swoim sektorze.

W klasyfikacji końcowej kol.Ferdynand Woźny uplasował się na czwartym miejscu, co jest wynikiem godnym podziwu, zasobów jego umiejętność i jego niezmiennej klasie. Kol.Andrzej Walczak zajął 16. miejsce, co stanowi doskonały wynik.

To, co wyróżniało naszych zawodników, to nie tylko technika, ale także pełne zaangażowanie i determinacja, które było widać w każdej turze zawodów. Ich występy są dowodem, że ​​pasja i doświadczenie to wspaniała mieszanka do osiągania wyjątkowych wyników.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować kol. Ferdynandowi Woźnemu i kol. Andrzejowi Walczakowi za godne reprezentowanie Okręgu PZW w Kaliszu na tak prestiżowych zawodach. Dodatkowe gratulacje należą się kol.Ferdynandowi Woźnemu, który dzięki swoim osiągnięciom zdobył powołanie na Mistrzostwa Świata 2024, co jest ukoronowaniem osiągnięć w karierze.

W kategorii 65+ Mistrzem Polski został kol. Mirosław Biczysko z Okręgu w Koszalinie przed kol. Bogusławem Majewskim z Okręgu w Poznaniu i kol. Bogusławem Lech z Okręgu w Katowicach.

Gratulacje kierujemy dla wszystkich zawodników jak i organizatorów.